Strefa klienta

Palniki przemysłowe

Wysokowydajne palniki przemysłowe to gwarancja niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Oferujemy najnowocześniejsze palniki przemysłowe, które wykorzystują innowacyjne osiągnięcia technologiczne, aby proces spalania był jeszcze bardziej efektywny. W naszym asortymencie dostępne są planiki dostosowane do różnych kotłów i urządzeń gazowych, pochodzące z dystrybucji renomowanych producentów. Palniki przemysłowe polecamy zarówno do nowopowstających instalacji, jak i unowocześnianych systemów.

Palnik przemysłowy miesza w odpowiednich proporcjach paliwo i powietrze, a następnie dzięki automatycznemu zapłonowi podpala mieszankę. Nowoczesne palniki bardzo precyzyjnie mieszają powietrze i gaz, co przekłada się na wydajność pracy urządzeń i instalacji. W naszym asortymencie dostępne są także palniki wentylatorowe, które wyposażone są w wentylator tłoczący powietrze do komory spalania. Dzięki pracy wentylatorów powstaje mieszanina o ściśle określonym składzie. Palniki współpracują z automatyką, która gwarantuje bezpieczeństwo eksploatacji, a w razie wystąpienia nieprawidłowości przerywa pracę palnika.

Zalety palników przemysłowych

Palniki przemysłowe cechuje wysoka jakość wykonania oraz bardzo dobra efektywność pracy, a także długa żywotność. Zaawansowana modulacja pozwala na kontrolę procesów spalania w czasie rzeczywistym, dzięki czemu praca urządzeń jest bardziej ekonomiczna – zużywamy dokładnie tyle paliwa, ile jest potrzebne, aby pokryć aktualne zapotrzebowanie na ciepło. Oferujemy palniki przemysłowe w dużym zakresie mocy, dostosowane do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Dostępne są palniki monoblokowe i duoblokowe. Korpusy palników powstają z żeliwa i stali, a niektóre modele mają izolację wewnętrzną zapobiegającą nagrzewaniu się obudowy. 

Palniki przemysłowe dostosowane są do pracy w zaawansowanych systemach suszenia i nagrzewania wykorzystywanych w lakierniach, suszarniach i odlewniach. Stosowane są także w kotłach grzewczych i w urządzeniach o wysokiej mocy. Palniki przemysłowe wyposażone są w zapłon elektroniczny oraz system sterowania i kontroli płomienia. Mogą być łączone z komorami spalania w różnym kształcie. Wysoki impuls gwarantuje uzyskanie równomiernej temperatury, a gradacja długości pozwala na indywidualne dostosowanie do nowych i modernizowanych instalacji.

Zastosowanie palników przemysłowych

Palniki przemysłowe dostosowane są do pracy w piecach przemysłowych i instalacjach podgrzewających powietrze procesowe. W przemyśle metalurgicznym wykorzystuje się palniki szybkoprzelotowe, które przystosowane są do wydmuchiwania intensywnego strumienia gorących gazów przez dysze szybkoprzelotową. Dzięki wysokim prędkościom przepływu osiąga się większą równomierność rozkładu ciepła. Planiki szybkoprzelotowe sprawdzają się także w przemyśle ceramicznym i w systemach oczyszczania spalin. Palniki ze szczeliną pierścieniową przeznaczone są do użytku w przemyśle ceramicznym i emalierskim, ponieważ bardzo dobrze sprawdzają się w piecach do wypalania szybkiego. Dzięki sprawnemu odprowadzaniu ciepła proces spalania jest zoptymalizowany pod względem emisji dwutlenku węgla. Palniki z powietrzem nadmiarowym zapewniają precyzyjne przebiegi temperaturowe, co pozwala na zachowanie stałej jakości produktów. Są to palniki pracujące głównie w piecach tunelowych oraz w piecach z wymurówką.

Instagram