Strefa klienta

Palnik kanałowy

Palniki to urządzenia służące do ogrzewania powietrza do celów przemysłowych. Palniki kanałowe wykorzystuje się w kanałach przelotowych, gdzie mogą podgrzewać przepływające tamtędy powietrze. Palniki kanałowe dzięki konstrukcji liniowej gwarantują równomierny rozkład temperatury w całej komorze spalania, a rozłożenie płomienia na całej długości palnika pozwala na zmniejszenie poziomu emisji tlenków azotu i węgla. Możliwe jest precyzyjne zaprogramowanie pracy palnika do potrzeb technologicznych i aktualnego zapotrzebowania na ciepło.

W naszym asortymencie dostępne są palniki wentylatorowe i palniki kanałowe bez wentylatora, które sprawdzą się zarówno w kanałach z dużą, jak i małą prędkością powietrza. Gaz dosięga systemu dysz, na których znajdują się perforowane elementy dostarczające powietrze do spalania. Palniki bez wentylatora czerpią powietrze wyłącznie z kanału, dlatego wymagana jest odpowiednia prędkość powietrza, a palniki z wentylatorem zapewniają przepływ powietrza w sposób ciągły. W naszej ofercie dostępne są palniki kanałowe o różnej mocy maksymalnej dostosowane zarówno do gazu ziemnego, jak i płynnego. Palniki pracują w zakresie ciśnienia gazu od 150 do 500 mbar.

Zastosowanie palników gazowych

Palniki kanałowe z wentylatorem i bez wentylatora wykorzystywane są w suszarniach ziaren, owoców, warzyw, przypraw oraz instalacjach suszących papier, skóry, tkaniny, a także w suszarniach cegieł i w kabinach malarskich oraz w systemach wytwarzających ciepłe powietrze. Palniki kanałowe służą do bezpośredniego nagrzewania powietrza. Umieszcza się je w kanałach, gdzie łączy się powietrze procesowe do suszenia z powietrzem generowanym przez wentylatory, dzięki czemu tworzy się mieszanka o odpowiednich parametrach. W ten sposób można znacząco zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do wysuszenia produktu.

Najważniejsze zalety palników kanałowych to

  • duży zakres modulacji

  • różne rodzaje systemów sterowania

  • prosty montaż i niskie koszty eksploatacji

  • długa żywotność i bezawaryjność

Ogromną zaletą naszych planików kanałowych jest stosunkowo szybki i tani montaż oraz możliwość zmniejszenia zużycia energii, co przekłada się na niższe koszty produkcji. Jest to inwestycja, która szybko się zwraca.

Palniki kanałowe do suszarni

Palniki kanałowe mieszają wtłaczane powietrze z wyziewami spalinowymi, dzięki czemu powstaje mieszanina gazów o optymalnych parametrach, zgodnych z wymogami procesu suszenia. W asortymencie mamy palniki dwukanałowe o wysokiej wydajności, które dzięki kompaktowej konstrukcji zajmują mniej miejsca oraz palniki zaprojektowane z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach, na przykład niskich temperaturach otoczenia. Dostępne są także palniki z dmuchawą, które mogą dostarczać sporych ilości gorącego powietrza do podgrzewu i suszenia.

Palniki pozwalają na nagrzewanie czystym powietrzem, a dzięki pełnej automatyzacji pracują praktycznie bezobsługowo, przy czym możliwa jest korekta zadanych ustawień. Wszystkie modele wykonane są z wysokogatunkowej stali, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz długą i bezawaryjną pracę. Nasze palniki zapewniają optymalną gospodarkę ciepłem oraz łagodne suszenie. Spełniają wymogi przemysłu rolnego, zbożowego i produkcyjnego.

Instagram