Strefa klienta

DUNGS

serwis urządzeń gazowych DUNGS

DUNGS Karl GmbH jest znanym producentem armatury gazowej zabezpieczającej i regulacyjnej.

Jako DUNGS Polska w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę urządzeń gazowych w tym:

– automatykę sterowania palnikiem, automaty palnikowe DUNGS MPA

– detektory płomienia DUNGS FLW

– detektory płomienia DUNGS UV

– transformatory zapłonowe DUNGS DEZ

– transformatory zapłonowe DUNGS DIZ

– regulatory ciśnienia gazu DUNGS FRS

– regulatory ciśnienia gazu DUNGS FRNG

– reduktory ciśnienia gazu DUNGS FRM

– reduktory ciśnienia gazu DUNGS FRM-NOC

– zawory szybkozamykające DUNGS SAV

– zawory wydmuchowe DUNGS FRSBV

– czujniki ciśnienia powietrza, czujniki ciśnienia gazu, presostaty DUNGS LGW A4, LGW A4Y, LGW A4/2, LGW A2, LGW A2P, LGW A2-7, LGW A1,

– czujniki ciśnienia gazu, presostaty DUNGS GW A5, GW A5/1, GW A6, GW A6/1, GW  A4 HP, GW A4/2 HP

– czujniki ciśnienia gazu, presostaty DUNGS GGW A4, GGW A4/2, GGW A4-U/2

– czujniki ciśnienia gazu, presostaty DUNGS NB A4, UB A4

– czujniki ciśnienia, presostaty DUNGS KS A2-7

– zawory elektromagnetyczne pojedyncze DUNGS MVD, MVDLE

– zawory elektromagnetyczne dwu stopniowe DUNGS ZRDLE

– zawory elektromagnetyczne DUNGS LGV

– zawory elektromagnetyczne DUNGS LV-D

– zawory GasMultiBloc® DUNGS MBE®

– zawory GasMultiBloc® DUNGS MBC, MBC DLE, MBC ND, MBC WND, MBC SE-02, MBC SE-S22, MBC SE-S82, MBC SE-S302, MBC VEF

– zawory GasMultiBloc® DUNGS MB-DLE B01 S20, MB-DLE B01 S22, MB-DLE B01 S50, MB-DLE B01 S52, MB-DLE B01

– zawory GasMultiBloc® DUNGS MB-ZRDLE B01 S20, MB-ZRDLE B01 S22, MB-ZRDLE B01 S50, MB-ZRDLE B01 S52, MB- ZDLE B07

– zawory GasMultiBloc® DUNGS MB-VEF

– zawory elektromagnetyczne podwójne DUNGS DMV, DMV-D, DMV-DLE, DMV eco, DMV-D eco, DMV-DLE eco

– układy kontroli szczelności DUNGS VPS, VPM, VDK

– zawory kulowe gazowe DUNGS

– filtry gazu DUNGS GF 10…/1, GF 6…/1, GF 6…/3, GF 6…/4,

– maty filtracyjne, maty do filtrów gazu DUNGS GF

– manometry DUNGS 0-25 mbar, 0-40 mbar, 0-60 mbar, 0-100 mbar, 0-160 mbar, 0-250 mbar, 0-400 mbar, 0-600 mbar, 0-1 bar, 0-1,6 bar, 0-2,5 bar, 0-4 bar, 0-6 bar, 0-10 bar, 0-25 bar

– zaworki manometryczne DUNGS

Zawory gazowe Dungs

Jednym z najważniejszych elementów instalacji gazowej są zawory, które służą do podłączania urządzeń gazowych do sieci. W naszym asortymencie dostępne są zawory gazowe Dungs zgodne z normą EN 161 i obowiązującymi standardami bezpieczeństwa. Są to automatyczne zawory odcinające, których zadaniem jest zabezpieczanie, ograniczanie i odblokowywanie przesyłu gazu do urządzeń końcowych.

Zawory gazowe Dungs napędzane są energią pomocniczą. Napęd powoduje otwieranie, pokonując napór sprężyny zamykającej, przy czym suw rdzenia można ograniczać za pomocą śruby nastawczej w sposób ręczny. Za powolne otwieranie zaworu odpowiada hamulec hydrauliczny, a suw szybki można regulować. Po przerwaniu dopływu energii sprężyna zamykająca domyka zawór w czasie krótszym niż 1 s. Zawory w stanie bezprądowym pozostają zamknięte. Istnieje możliwość kontrolowania pozycji zamknięcia zaworu za pomocą wyłącznika krańcowego.

Zawory Dungs dzielą się na kołnierzowe i gwintowane. W zaworach Dungs kołnierze przyłączeniowe zgodne są z normą DIN EN 1092-1 a gwinty odpowiadają normie DIN 2999. Zawory Dungs powstają z aluminium, mosiądzu i stali, a uszczelnienia produkowane są z gumy NBR.

Zawory MV i MVD to zawory szybkootwierające a zawory MVDLE to zawory wolnootwierające z funkcją ręcznego ustawienia czasu otwierania suwu szybkiego dla początkowych ilości gazu. W zaworach MVD dostępna jest opcja ręcznego ograniczenia przepływu gazu. Zawory Dungs DMV-D to zawory podwójne, które można stosować zamiast dwóch osobnych zaworów. Występują w wersji ECO i LE, czyli z hamulcem hydraulicznym. Poszczególne modele mają różne maksymalne ciśnienie robocze, które może wynosić 200, 360 lub 500 bar. Zawory dostosowane są do pracy w zakresie temperatur otoczenia od -15 do + 60 stopni Celsjusza.

Układ kontroli szczelności

Układ kontroli szczelności VPS 504 jest elementem systemu bezpieczeństwa spełniającym wymogi opisane w normie z EN 1643, który kontroluje szczelność zaworów podczas każdej próby uruchomienia układu i w razie wykrycia nieszczelności nie pozwala na uruchomienie systemu gazowego.

Automat palnikowy Dungs

Automaty palnikowe sprawują nadzór nad pracą palnika gazowego. Są stosowane zarówno w palnikach pracujących w trybie przerywanym, jak i w palnikach przemysłowych pracujących w sposób ciągły. Automat palnikowy w razie wykrycia nieprawidłowości wyłącza palnik w trybie natychmiastowym lub inicjuje wyłączanie awaryjne po upływie zaprogramowanego czasu bezpieczeństwa.

W sprzedaży posiadamy automaty palnikowe firmy DUNGS oraz automaty palnikowe firmy ESA

Reduktor ciśnienia Dungs

W naszym asortymencie dostępne są reduktory ciśnienia Dungs do palników i urządzeń gazowych zgodne z normami EN 88-1 oraz DIN 3380. Reduktory nie zawierają metali kolorowych. Regulator typu FRS to regulator ze sprężyną nastawczą, a regulator typu FRNG jest regulatorem ze sprężyną regulacyjną i obciążającą. Maksymalne ciśnienie robocze i wejściowe wynosi 500 mbar, natomiast wyjściowe w przypadku regulatorów FRS zależne jest od ustawień sprężyny nastawczej i mieści się w zakresie od 2,5 do 200 mbar. Ciśnienie wyjściowe reduktorów FRNG może wynosić maksymalnie 350 mbar i jest wynikiem działania siły wbudowanych sprężyn oraz ciśnienia sterującego. Reduktory Dungs dostosowane są do pracy w temperaturze otoczenia mieszczącej się w zakresie od -15 do +70 stopni Celsjusza.

 

 

 

Instagram